User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Şu an Üniversiteler kategorisindeki onerilerinizi bekliyorum isimli konuyu okuyorsunuz.
    alperkultur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhabalar arkadaslar.foruma henuz uye oldum.oncelikle herkesin gecmis kurban bayramini ve yeni yilini kutluyorum.benim adim alper ve yeditepe universitesinde elektrik elektronik muhendisligi 3.sinifta okumaktayim.acik solemek gerekirse universite egitimi beni oldukca hayal kirikligina ugratti.neden derseniz sole izah edeyim;ilk 2 sene bir nevi lisenin tekrari ve birazdaha detayi ile gecti.3.sinif ilk donemide bitti sayilir.bu doneme baslarken hih dedim tamam ders kodlarinin hepsi EE ile basliyor.sonunda elektrik elektronik muh oldugumu anliyacagim dedim.ama ne biliim bolumu cok seviyorum ancak derslerde surekli matematik matematik nereye kadar.tamam matematik cok onemli de biz bu lisans egitiminin acaba ne kadarini kullancaz ilerde.gelgelelim benm asil sorunuma.bildiginiz gibi elektrik elektronik muhendisligide 4.sinifta artik uzmanlasacagin alani secip derslerini o yonde secmen gerekiyor.ben acikcasi daha karar veremedim cunku ben hangi alanda uzmanlasirsam uzmanlasayim kafamda asil almak istedigim egitim network uzmanligi(ccna-ccnp).hatta bu is icin gelecek yaz kursa da gidecem.network bir nevi haberlesme ye dayandigi icin haberlesme sektorune kaysam dogru olurmu sizce?yanliz bu soruyu sordugum bazi kisler network haberlesmesinin elektronikte(lisans egitiminde)aldigimiz haberlesme egitiminden oldukca farkli oldugunu soylediler.bunun disinda cmos,mosfet yapilari vs gibi elektronik kisminada kaymayi dusunuyorum ama network oncelik oldugu icin ve egerki netwok le ugrasirsam elektronikci sifatim benim uzerinde sadece bir etiket olarakmi kalicak?artilari ne olacak?cevaplariniz icin simdiden cok tesekkurler.iyi geceler..

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alper bey,
    BEn de sizin gibi elektrik elektronik mühendisliği mezunuyum. ve branş derslerimi elektronik üzerine aldım Bu elektronik dersleri çoğu üniversitede uzmanlaşmak istediğiniz network üzerine değil, çoğunlukla antenler, propagasyon iletişim sistemleri mikroişlemciler v.s. üzerinedir. Aslında bir şey diyeyim mi, mezun olduktan sonra hayat şartları ve ortam sizi öyle yerlerde çalışmaya itiyor ki, mesela ben elektronik mühendisi iken elektrik, Yiksek gerilim konularında çalıştım ve halen o sektörde çalışıyorum, ve bu konuda uzmanlaştım. Bu durum üniversite yıllarında aklımdan bile geçmiyordu. Üniversitede biran önce bitirmeyi düşünüyor insan. Gelecek konusunda bilinçlendirilmeden. Ama bu kadar da karamsar olmalyalım. Eğer Network konusunda uzmanlaşacaksan elektrik veya elektronik hangi konuda branşlaşırsan branşlaş farketmez. Amaa eğer şartlar seni Elektrik konusunda çalışmaya iterse O zaman branşlaşma önemli olur. Çünkü Bu forumda BERKAY arkadaşımızın da anlattığı gibi eğer Elektrik konusunda kendine ait bir işyeri açacaksan veya bir Elektrik firmasında çalışacaksan Elektrik Mühendisleri Odasını şartları önüne geçiyor. (SMM belgesi verme kuralları=transkriptindeki derslere bakılıyor)..

saygılar

alperkultur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haklsiniz galiba.hayat sartlari cok degisyor.bide benim memnun olmadigim bir olay varki.insanlarin gozunu not burumus.herkes birbirine not sorup duruyr.yok sen kac aldin yok ben kac aldim vs...ole insanlar varki notla yatip notla kalkiyorlar.adam ogrenmeyi sallamis bir kenara,varsa yoksa not.tamam dogru not ortalamasida cok onemli ancak hersey degil kanimca.benim mesela not ortalamam 2.75 civarinda.bidahaki donem(3.sinifin 2 doneminde)programlama kursuna(c ve c++) yazilacam ve buda demek oluyorki bdahaki donem haftasonlarimi sadece bu kursa ayiracam.3.siniftaki derslerin yogunlugunu siz cok daha iyi bilirsiniz ancak benim icin en basta gelen bana lazim olacak seyleri ogrenmek oncelikli olarak...programlama bilmeyen bir muhendisinde bu dvirde isinin ne kadar zor oldugunu hepimiz biliyoruz.yani isin ozu not ortalamasina onem veriyorum ama onu bir hayat memat meselesi gibi gormuyorum.eger ben not ortalamami 3,5 larda yapmak istersem bunun icin bazi ogrenmem gereken onemli (bana asil lazim olacak)bilgilerden mahrum olacaktim.son olarak herseyin hayirlisi olsun diyor ve bir elektrik elektronik muhendisligi ogrencisi olmaktan gurur duyuyorum tesekkurler sevgiler...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler