User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
64 sonuçtan 21 ile 30 arası
Şu an Proje İstekleriniz kategorisindeki Proje istekleriniz için bu basligi kullanın isimli konuyu okuyorsunuz.
    arifakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kompanzasyon Projesİ

Selamlar Ekte Kompanzasyon Projesİ Var..kolay Gelsİn..

musti_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    39
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar elinde 5 MVA lık trafo projesi olan birisi varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

Bu trafodan 37 blok beslenecek.

Proje yoksa da fikir sahibi olan arkadaşalar fikirlerini belirtirlerse çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler.

mbaynbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

trafo postası

Alıntı musti_16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar elinde 5 MVA lık trafo projesi olan birisi varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

Bu trafodan 37 blok beslenecek.

Proje yoksa da fikir sahibi olan arkadaşalar fikirlerini belirtirlerse çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler.
    musti önce yüksek gerilim indirim merkezi gerekli(şehirlerde olduğu gibi) eneji oldukca yüksek voltajda geleceğini düşünüyorum,sistem sadece bir trafodan meydana
    getirilemez. bir şehir sistemini düşünmek yeterli olacak, kolay gelsin indirici merkezli trafo postası bulursam gönderirim
    tek bir bölümü bu kadar yüksek güç ile besleseydiniz; özel yapım trafo olacaktı fakat maliyeti özel olduğu için pahalı olacaktı.
    bir zamanlar antalya limanından bahsettiğin turde trafoyu yanılmıyorsam denizliye taşıdılar,trafonum çok agır ve geniş oldugu için güzargah
    boyunca,trofonun geçirilmesi için özel yollar yaptılar,bazı köprülerin dayayamacağı düşünüler köprülerde geçir mediler,köprüsüz alternatif yol yaptılar, kısacacası bu tür trafoyu taşımak bile başlı başına ayrı bir sorun,kişisel fikrim birden çok trafo ile bu iş daha kolay çözülür. Ayrıca
    AG enerji kablosundada maddi olarak da faydalınacağını düşünüyorum (37 blok zannederim çok kalı,bağımsız bölüm sayısı fazla olduğunu düşünürsek,alanın geniş olduğunu düşünürsek birden çok trafo ile çözüm daha kolay ve daha ucuz olur diye düşünüyorum,ayrıca trafo yanması ve arıza durumlarınıda göz önüne almakta yara var.
    saygıdeğer arkadaşım benim düşüncem bu

EYO
    EYO çevrimdışı
    EYO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhabalar

blackly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar tavuk çiftliği projesine ihtiyacım var. yardım edebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

selo5389 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 kademeli bi kompanzasyon panosunun çizimi bağlantı şeması ve malzeme listesine ihtiyacım var yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

YTES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Beton Direkli Ag Projesine Ihtiyacim Var

[beton Direkli Ag Elektrik Projesi Hesaplarina Ihtiyacim Var Arkadaşlar Yardimci Olursaniz Sevinirim.

YTES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar Beton Direkli Elektrik Projesine Ihtiyacim Var Yardimci Olursaniz Sevinirim.şimdiden Kolay Gelsinnnnnn

musti_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    39
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar Bursa EMO için "Elektrik tesisat Projelerinin hazırlanması ve Kontrolünde Dikkat edilecek Kurallar" adında bir kitap hazırlıyorum. Daha doğrusu bir çok eksiğiyle acemi mühendisler tarafından hazırlanmış olan bir tane vardı onu yeniliyorum.

Benim sizden ricam bu konu hakkında yeterli tecrübe ve bilgisi olan arkadaşların destek olması.

İlk sorunum ise Vaziyet planlarında kullandığımız "Tesisatta Uyulması gerekli Teknik esaslar" başlığının vaziyet planında değilde ayrıca bir A4 boyutunda ve daha detaylı olarak kullanılması. Mevcut yazıda gayet basit ve temel Teknik bilgiler vardı.

1 * Elektrik iç tesislerinde iletkenler için aşağıdaki renk kodları kullanılacaktır.
    ** Koruma İletkenleri Yeşil-Sarı
    ** Orta İletkenler ve Nötr İletkenleri Açık Mavi
    ** Faz İletkenleri Yürürlükteki kablo standartlarına uygun olmak üzere her faz için ayrı renkler

2* Enerji kabloları, kural olarak anma gerilimine bağlı olarak ya da kaldırımının altına en az;
    UN < 1 kV için 0,7 m
    1 kV < Un < 30 kV için 0,8 m derinliğe tesis edilmelidir.

3* Tesisatta kullanılacak tüm malzemeler TSE belgeli olacaktır.

4* Uygulamada Elektrik ve Topraklama Tesisatı " Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği " ve
    Topraklama Yönetmeliğine uygun olacaktır.

5* Prizler zeminden 50 cm, anahtarlar ise 150 cm yükseğe monte edilecektir.

gibi...

Ben daha detaylısını hazırlamak istiyorum. Bursada henüz denk gelmedim ama Konya da hazırlanan projelerde kullanıldığını biliyorum. Kullanan bir arkadaşım bir örnek gönderirse çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

arerka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hastane projesi arıyorum.

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler