User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
24 sonuçtan 11 ile 20 arası
Şu an Kompanzasyon Sistemleri kategorisindeki Neden Statİk Anahtarlamali Kompanzasyon isimli konuyu okuyorsunuz.
    elektroproton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki bu sistem, yani statik anahtarlı kompanzasyon ülkemizde kullanılıyormu? Ya da bu sistemler hazır satılıyor mu türkiyede??

Teknikadam_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KULLANILMAZ OLURMU HİÇ ELEKTROPROTON ! TABİİKİ KULLANILIYOR.GEZER VİNÇTEKİ MOTORUN *** DEVREYE GİRİP ÇIKMASI,KAYNAK YAPARKEN AYNI BU TÜR DEVREYE HIZLI GİRİP ÇIKAN YÜKLERİ FAZLA OLAN TESİSLER YUKARIDA BELİRTTİĞİM GİBİ KONVANSİYONEL SİSTEMLE İSTENEN DEĞERLERDE KOMPANZASYONU GERÇEKLEŞTİREMEZLER BU SİSTEMİ KULLANMAK ZORUNDADIRLAR.AYRICA ÇOK YENİ BİR SİSTEMDE DEĞİL..

SANA HEMEN 1 TANE SATICI FİRMAYI ÖRNEK VERİYORUM.

http://www.aktifmuhendislik.com.tr

Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de bu konuya yakın bir konu hakkında y. lisans yaptım (Esnek alternatif akım iletim iletim sistemleri- Flexible AC transmission systems FACTS). Yani iletim hattı kompanzasyonu hakkında. Fakat ülkemizde henüz bu konuda bi çalışma ya da tesis yok.

Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EVET ENERJİ İLETİM HATTI KOMPANZASYONU YÜKSEK GERİLİMDE KOMPANZASYONLA İLGİLİ PEK FAZLA BİR BİLGİM YOK AÇIKÇASI TAMAMEN AYRI BİR KONU O YÜZDEN UYGULAMASININ VARLIĞI/YOKLUĞU HAKKINDA BİR ŞEY SÖYLEYEMEYECEĞİM.SAYGILAR...

Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu senin anlattığın sistem sanırım aktif güç filtresine yakın bir sistem. Aktif güç filtreleri: hem yükün çektiği rektif gücü karşılıyor hem de yükün çektiği 3. 5. ve 7.... gibi harmonikleri sağlıyor. Bu yüzden günümüzdeki eski tip kondansatörlü ve kontaktörlü kompanzasyon sistemlerinin büyük bir ihtimalle tarihe karışmasını sağlayacak. Tabi bu benim bir tahminim.Ayrıca şunu da söylemeliyim ki: harmonikli akım çeken yüklerin Cos Q değerini konvansiyonel kompanzasyonla 0.99 veya 1 yapmak neredeyse imkansızdır. Bu konuda yapılan pek çok çalışma bunu gösteriyor. Buradan bence şu sonuç çıkar: bir kaç yıl içerisinde bu konuda (statik kompanzasyon veya aktif güç filtreleri) üzerine çalışan firmalar iyi paralar kazanacaklar. Haksızmıyım. Ne düşünüyorsunuz.

Konular
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SEVGİLİ ELEKTROPROTON YÜKÜN ÇEKTİĞİ 3.5.7... GİBİ HARMONİKLERİ SAĞLAMAK ! TABİRİ VE HARMONİKLİ AKIM ÇEKEN YÜK ! TABİRLERİNİN YANLIŞ OLDUĞUNU UYARMAK İSTERİM. HARMONİK DEMEK ŞEBEKENİN SİNÜSOİDAL FORMDAKİ YAPISININ BAZI YÜKLER TARAFINDAN BOZULMASIDIR, DİSTORSİYONA UĞRAMASIDIR. SON YAPTIĞIN YORUMA TAMAMEN KATILIYORUM.SAYGILAR...

cenker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    saol

thsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar bana kompanzasyonla ilgili tez lazım elinde olan paylaşabilir mi acaba,şimdiden çok teşekkürler...

fahriacikgoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler.Eline sağlık.Sağol

husso41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pekçok meslektaşımıza faydalı olacak en son teknik bilgiler.paylaşım için teşekkürler

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler