User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası
Şu an Kamera Sistemleri kategorisindeki GÖRÜNTÜLÜ KAMERA MONTAJI VE AYARLARI isimli konuyu okuyorsunuz.
    gold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    70
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KAMERA

Kamera CCTV sisteminin başlangıcıdır. Kamera kontrol ve izleme noktası için resim oluşturan bir cihazdır. Her ne kadar ayrı ele alınsa da Lensler kameraların ayrılmaz parçadır.Lensler Kameranın önüne takılır görüntünün mercekler yardımıyla CCD sensörün üzerine düşmesini sağlar.Kameraya takılıp çıkartılabilir , özelliklerine göre değiştirilebilir.

MONİTÖR

Kameranın üzerinde oluşan görüntünün ,video sinyaline çevirilikten sonra bir ekranda oluşturulmasını sağlayan cihazdır. CCTV Monitörler televizyonlara benzer, farkı tuner katının olmamasıdır

EN BASİT CCTV SİSTEM

En basit CCTV sistemi bir kameranın koaksiyel kabloyla Monitöre/Televizyona bağlanmasıyla yapılabilir. Kamera çalışma gerilimine göre bir adaptör veya şebeke gerilimiyle beslenebilir. Bu sistemi Kablo, Lens, Kamera, BNC konnektör Monitör (AV girişi varsa Televizyon ) ile evinizde kolayca yapabilirisiniz.

Şimdide 4 Kameralı bir CCTV sistemine bakalım. Bu sistemde kameralar otomatik olarak sıralı ekrana gelebilir, elle seçilebilir veya 4 ü bir ekranda görünebilir. Bunun için yukarıdaki sisteme ilave olarak bir Multiplexer/çoklayıcı (çoklayıcı ) kullanabiliriz.Ayrıca monitörümüze hoparlör ve kameramıza mikrofon ünitesi bağlayarak görüntüyle birlikte seside duyabiliriz. Tabii ki hoparlör seçmiş olduğumuz kamera ile birlikte çalışacaktır. Aynı anda bir çok sesi karışık olarak duyardık.

Görüldüğü gibi sistem gayet ucuz ve yapımı kolaydır. İhtiyacınız olacak malzeme 4 kamera , 4 Lens, Montaj ayakları, 8 adet BNC ,10-20 metre koaksiyel kablo,Monitör ve Multiplexer dediğimiz çoklayıcıdır

CCTV SİSTEMDE GÜÇ BESLEMELİ BAĞLANTILAR

Aşağıdaki diyagramda Kamera ve Monitör Güç Bağlantılarını görmektesiniz. Monitör genellikle 110/200/12/24V ile Kameralar ise 220/110/24/12 V ile hariç.ten beslenmesi gerekir.Ayrıca Kamera ile monitör arasında koaksiyel kablo ile video sinyalinin taşınması için bağlantı yapılır.

Birden fazla kamera kullanılan sistemlerde bir Switcher(Bir den fazla kamerayı seçmeye yarayan cihaz) kullanmak gerekir.Hangi Kamera görüntülenmek isteniyorsa o kameranın anahtarı açık konuma getirilir.Switcher otomatik olarak görüntüleri sırayla belirli süre aralıklarında ekrana getirebilir. Genellikle bu süreler Switcher ın arkasında veya önünde bir düğme ile ayarlanabilir

6 KAMERALI SİSTEMİN GÜÇ BESLEMESİ

Benzer Konular
    BEN EVE KAMERA SİSTEMİ KURMAK İSTİYORUM YARDIM EDİ
    BEN EVE KAMERA SİSTEMİ KURMAK İSTİYORUM YARDIM EDİ ABİLERİM ben emin meslek lisesi mezunuyum kamera ve güvenlik sistemlerine meraklıyım şuanda eve bir sistem kurmak istiyorum kamera çekim yapacak zile...
    neon dvr ve kamera bağlantı dersi
    neon dvr ve kamera bağlantı dersi Sİze Kiyaklarin Kralini Yapiyorum ArŞİvİmİ AÇiyorum gÖnderdİĞİm Dosya Pdf Dİr Acrobat Readerle AÇabİlİrsİnİz lÜtfen İnceledİkten Sonra Yorum...
    BOSCH HİBRİT CCTV KAMERA NWC-0495
    BOSCH HİBRİT CCTV KAMERA NWC-0495 NWC-0495 Dinion IP, her zaman en yüksek görüntü kalitesini elde etmek için...
    ALARM KAMERA FİYAT BİLGİLENDİRMELERİ
    ALARM KAMERA FİYAT BİLGİLENDİRMELERİ fiyatlar sadece bilgilendirme amaçladır.şatışı söz konusu değildirEdited by:...
    Rusya’da bi kamera sakası ama sonu kaka:)
    Rusya’da bi kamera sakası ama sonu kaka:)

anfinol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    GOLD EN BASİT YÖNTEMLE KAPI ÖNÜMÜ TV'MİN UZAKTAN KUMANDASINI AV'YE GETİREREK GÖREBİLİRİM DEĞİLMİ BUNUN İÇİN HANGİ MALZEMELERİ ALMAM GEREKİR YARDIMCI OLURSAN SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER [img]smileys/smiley2.gif[/img]

gold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    70
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ever görebilirsin.kamera adaptör bnc konnektör tost fiş scart kablo bu kadar .

DOLUNAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    219
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    emegeine saglık arkaasım

bigalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

???????????

peki bilgiyi nasıl depoluyoruz görüntüyü ileride tekrar görmek için kayıt cihazı olarak ne kullanıyoruz

Forum Yöneticisi hunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    722
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gold Arkadaşim. Piyasada Bulunan Crt Monitör Marka Ve Modelleri Burdan Yazarmisin? Bir De Iris Lens Olarak Ne Tavsiye Edersin?

bigalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

?

gold arkadaşım bu sorum sana büyük bir işaldın çok sayıda kamera bağlanacak ve bir merkezden izslenecek ama bir sorun var ayrı ayrı bölgeler birleştirilip tek bir yerde görüntü izlenecek ve bölgelerin mesafesi uzun bunu nasıl yapardın yada nasıl yaparım cvp yazarsan sevinirim

murat turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iki Monütör Kullanarak Kapı önü Kamerayı Nasıl Bağlayabilirim

mbaynbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı murat turan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iki Monütör Kullanarak Kapı önü Kamerayı Nasıl Bağlayabilirim
    iki ğirişli madülatör kullanmalısınız

MuratH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bigalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gold arkadaşım bu sorum sana büyük bir işaldın çok sayıda kamera bağlanacak ve bir merkezden izslenecek ama bir sorun var ayrı ayrı bölgeler birleştirilip tek bir yerde görüntü izlenecek ve bölgelerin mesafesi uzun bunu nasıl yapardın yada nasıl yaparım cvp yazarsan sevinirim
    Bigalı sorunu çözebildin mi ?

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler