Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu(epdk) Aralarında Ak Enerji Üretim Anonim Şirketi'nin de Bulunduğu 5 Firmanın Üretim Lisansına Son Verdi. Epdk, Toplam 24 Firmaya 20-49 Yıl Arasında Değişen Sürelerle Üretim Lisansı Verdi. Kurul, 5 Firmanın Lisansına Son Verirken 2 Firmanın Lisansını İse İptal Etti. Kurul, 24 Firmaya da Elektrik Lisansı Verdi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu(EPDK) aralarında Ak Enerji Üretim Anonim Şirketi***8217;nin de bulunduğu 5 firmanın üretim lisansına son verdi. EPDK, toplam 24 firmaya 20-49 yıl arasında değişen sürelerle üretim lisansı verdi. Kurul, 5 firmanın lisansına son verirken 2 firmanın lisansını ise iptal etti. Kurul, 24 firmaya da elektrik lisansı verdi.

EPDK, 4 Nisan 2007 tarihli kararı ile Petrol Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri kapsamında, ***8220;Ege Biyoteknoloji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi***8221; ve ***8220;Biz-Bio Alternatif Enerji Sistemleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi***8221;***8217;ne bu tarihten itibaren 12'şer yıl süreyle işleme lisansı verdi.

Kurul, 2 firmanın dağıtıcı lisanslarını iptal etti.

***8220;Petrolyum Petrol Ürünleri Pazarlama Dağıtım Ticaret Ve Sanayi Limited Şirketi***8221;***8217;nin 25 Nisan, ***8220;Biltaş Gıda Nakliye İnşaat Petrol Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi***8221;***8217; nin de 6 Nisan tarihinden geçerli olmak üzere iptal edildi.

5 FİRMANIN LİSANSINA İPTAL

EPDK, aralarında Ak Enerji Elektrik Üretim Anonim Şirketi***8217;nin de bulunduğu 5 firmanın üretim lisansına son verdi. Lisansına son verilen diğer şirketler şöyle:

***8220;Bağcı Elektrik Enerjisi Üretimi Anonim Şirketi,Sagap Elektrik Üretim Anonim Şirketi, Lodos Elektrik Üretim Anonim Şirketi.***8221;

kaynak:haberler.com