Merhabalar üstadlar,
konuyu yanlış yere açmış olabilirim ancak hem "nem ve sıcaklık kontrol" hem de "röle" diye arattığımda birşey bulamadım.
Yapmak istediğim şey; belirlediğim ısıya düştüğünde( örneğin: 20 C) ısıtıcı fan çalışsın, belirlediğim ısıya ulaştığında (örneğin:27 C) ısıtıcı fan kapansın ve belirlediğim nem yüzdesinin altına düştüğünde (örneğin: %50 ) nem makinesi çalışsın, belirlediğim nem yüzdesine ulaştığında nem makinesi kapansın (örneğin: %70) istiyorum.

aşağıdaki resimdeki cihazı aldım ayrıca yanında sensör kablosu da var 10-11-12 numaralı girişlere nem ve sıcaklık sensörünün kablolarını bağladım.

3 ve 4 numaralı girişlere direk elektriği bağladım.

5-6-7-8-9 numaralı girişlere nem ve ısıtıcı fan kablolarını nasıl bağlamalıyım? nem makinesinden 2 kablo çıkıyor, ısıtıcıdan 3 kablo sanırım sarı olan topraklama. şimdi bu istediğim şeyleri yapabilmem için kablo bağlantısı nasıl olmalı? köprü falan yapmalı mıyım. ayrıca kitapçığınıda ekliyorum resim olarak.

sabahtan beri araştırıyorum bakıyorum ancak net anlamış değilim yanlış bir şey de yapmak istemiyorum. Yardımcı olabilirseniz minnettar olurum. Saygılar.

nem1.jpg

1.sayfa.jpg
2.sayfa.jpg
3.sayfa.jpg
4.sayfa.jpg