User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası
Şu an Türkiye Gündemi kategorisindeki Deniz Feneri Derneği hakkında isimli konuyu okuyorsunuz.
    Sönmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    44
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Deniz Feneri Derneği hakkında

Aleyhinde çıkan haberlere inanmıyorum. Sağ görüşlü yada Fetullahçı değilim. Derneğin düzenli olarak yardım ettiği ailelerden kendi yaşadığım şehirde olanlarını şahsen tanıyorum. Dolayısıyla düzenli olarak üç kuruşluk bile olsa desteklemeye çevremdekilerin ikazlarına rağmen devam edeceğim. Aşağıdaki yazı söz konusu derneğin sitesinden alıntıdır.

KAMUOYUNA DUYURU
    Deniz Feneri Derneği 1998 yılından beri acil insani yardım, meslek edindirme ve kalkınma yardımları ile yoksullukla mücadele etmekte, bilimsel çalışmalarla yeni mücadele yöntemleri araştırmakta ve bu alanda yapılan her türlü gayreti desteklemektedir.
    Israrla ve inatla yardım çalışmalarında sadece yoksulluk unsuruna ihtimam göstermekte, başta ülkemiz olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun açlık, kıtlık, doğal afetlerin yaşandığı her coğrafyaya bağışçıları ile gönüllülerinden aldığı cesaret ve teşvikle koşmakta, yardımseverlik kavramını küresel arenaya taşıyarak dünyanın dört bir yanında başta Ulus üstü kuruluşlar olmak üzere pek çok Sivil Toplum Örgütü ile işbirliği yapmakta, ülkesini ve bayrağını en güzel şekilde temsil etmektedir.

Yardım alanının taşıdığı riskleri göz önünde bulundurarak güven unsurunu canlı tutmak için faaliyetinin tamamını izlenebilir hesap verebilir ve şeffaf bir zeminde yürütmektedir. 2002 yılında ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemine geçerek kendisini sürekli gözden geçiren bir iç denetim anlayışına odaklanmış, resmi denetimlerin yanı sıra mali tablolarını uluslar arası bağımsız denetim kuruluşlarının incelemesine sunarak sorumluluk anlayışını ortaya koymuştur.

Deniz Feneri, Kamu Yararı Statüsünü kazanmış, Birleşmiş Milletler Ekonomik Sosyal Konseyine (ECOSOC) özel danışmanlık statüsü elde etmiş, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ile çalışmalar yapmış, Uluslararası Çalışma Örgütü (İLO) ile meslek kursları tertip etmiş, Avrupa Birliği projelerini başarıyla yürütmüş, İslam Konferansı Teşkilatı bünyesinde İnsani Yardım Kuruluşları Forumu çalışmalarına öncülük etmiş, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Federasyonu Afet Müdahale Prensipleri'ni (Code of Conduct) imzalamış, afetlerde ulusal ve uluslararası kuruluşlarla güç birliği yapmıştır.

Yoksullukla mücadelede birlikte çalıştığı kuruluşlarla olan ilişkilerinde sadece insani yardım temelli bağlantılar kurarak her türlü tartışma yaratacak yaklaşımlardan uzak durmuştur.

Gözü yaşlı, gönlü kırık, ezilmiş, yoksulluğun pençesinde inim inim inleyen milyonların derdini, kendine dert edinerek, elinin erdiği, sesinin ulaştığı insaf sahibi, cömert, sevgi dolu her kalbe ulaştırmış, bağış kaynaklarını artırarak toplumdaki yoksulluk yangınını bir nebze olsun söndürmek için gecesini gündüzüne katmış, çalışmalarını her geçen gün daha da ileriye götürerek, çalışmaları ile yurt içinde ve yurt dışında pek çok benzer sivil toplum kuruluşuna örnek olmuştur.

Deniz Feneri Derneği yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları tarafından kurulmuş bulunan çeşitli sivil toplum kuruluşlarından İçişleri Bakanlığı'nın izinleri çerçevesinde bağış kabul ettiği gibi kaynaklarının yetmediği olağan ve acil dönemlere yönelik projelerde (Endonezya ve Pakistan depremleri gibi) bilgilerini paylaşarak destek talep etmiş ve Almanya'da kurulu bulunan Avrupa Deniz Feneri e.V.'den de aynı prosedür çerçevesinde yardım almıştır.
    Son günlerde Derneğimizin adı, Avrupa Deniz Feneri e. V. ile ilgili Almanya'da yürütülen soruşturma bahanesiyle, kasıtlı olarak asılsız bilgilerle yıpratılmaya çalışılmakta konu ile ilgili olarak verilen cevaplar dikkate alınmamaktadır.

Bu ithamlar, aşlık sınırındaki onbinlerce muhtaç insanı, binlerce gönüllümüz ile bağışçımızı rencide etmektedir. Deniz Feneri Derneği olarak bu asılsız ve mesnetsiz iddiaların arkasında ülkemiz gündemi ile derneğimizi örtüştürme gayretlerinin yattığına inanıyoruz.

Deniz Feneri Derneği'nden her ay yardım alan onbinlerce gözü yaşlı gönlü kırık insanımıza yardım ulaştırılmasının engellenmesi anlamına gelecek olan bu asılsız iddiaları yayanları hem milletimiz affetmeyecek hem de bu davranışları tarihte yoksulu sevmeyenler olarak anılmalarına sebep olacaktır.

Yoksullukla mücadelemizde dokuz yıldır bizi destekleyen cömert bağışçılarımız, fedakâr gönüllülerimiz, içiniz rahat olsun.

Biz, gece gündüz demeden kör kuruşun hesabını yapıyor ve sizin başınızı öne eğdirmeyip, gönlünüze en ufak bir şüphe düşürmeyecek bilinçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
    Yeryüzünde son yoksula ulaşıncaya kadar çalışacağız.

DOLUNAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    219
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cıkar ve menfaat gözetmeden yapılan herfedakarlıgı,iyiliği takir ile karsılamak lazım.bende bu gönül vermiş duyarlı insanları takdir ile karsılıyor.çalışmalrında başarılar diliyorum.paylaşım için teskeurler

WebMaste® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    238
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çeşitli medya organlarında Derneğimizin adının ve logosunun da kullanıldığı haberler üzerine bazı hususları kamuoyu ile paylaşma ihtiyacı duyuyoruz.
    Almanya***8217;da kurulu bulunan Deniz Feneri e.V isimli dernek hakkında basında yer alan haberlerde Derneğimizin logosunun da kullanıldığı görülmektedir.

Deniz Feneri e.V, çeşitli zamanlarda Derneğimize ayni ve nakdi bağışlar yapmış, bu bağışlar, İçişleri Bakanlığımızın izni ile kayıtlarımıza geçirilerek, derneğimize başvurmuş ihtiyaçlı ailelere ulaştırılmıştır.

Almanya***8217;da kurulu bulunan Deniz Feneri e.V isimli kuruluşla Derneğimizin organik bir bağı olmadığı gibi Almanya***8217;da temsilcilik ya da şubemiz de bulunmamaktadır.

Bilgi eksikliğinden kaynaklandığını gördüğümüz yanlış haberler nedeniyle bağışçı, gönüllülerimiz ile yüzbinlere varan yardım alan ailelerimizin incitilmemesi hususunu değerli basın yayın organlarımızın dikkatine sunarız.

Kamuoyunun bilgilerine arz ederiz.

Deniz Feneri Derneği

Standart karalama politikası.Bu tip oluşumların zaman geçtikçe kendilerini daha çok yenilemesi gerekiyor.Yaptıkları kesinlikle tartışılmaz bile ama bizim ülkemizde ufacık bir söylentiden bile neler yapanlar var..

Teşekkürler Sönmez

saygılar.

üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnşallah iddialar doğru çıkmaz ve yardım edilen insanlar karşısında zor duruma düşmezler.Benim katılmadığım bir durum var.
    bizim adetlerimizde,dinimizde yardım böyle kameralar önünde ,reklam yapar gibi yapılmaz.gizli yapılır.sonra çağdaş bir devlet olarak, her muhtaç vatandaşına devlet güvencesi sağlanmalıdır.yolsuzluklar bir önlense Türkiyeye bir Türkiye daha katılır.o zaman herkes başı önde, yardım derneklerine muhtaç
    olmaz.

umitsaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    25
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Deniz fenerini TV ve basından izliyorum yapılan yardımları takdir ediyorum. umitsaman@hotmail.com

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler